Hans van Gorp

Vrije Expositie:
Bouwproject Nieuw Bergen
aan de Deken van Somerenstraat in Eindhoven
(voormalige brandweerkazerne en sociale dienst)
 De kunst van wonen in een kunstwerk
Gebouwen die tot de verbeelding spreken. Exclusief design als een statement voor de stad Eindhoven. Toch zijn het de bewoners en de wijk die centraal staan. Spectaculaire architectuur staat hier volledig in dienst van de mens.
Nieuw Bergen biedt alle ruimte om te ademen. Er wordt maar liefst 3.200 m2 groen toegevoegd aan de Eindhovense binnenstad. Grootstedelijke dichtheid met veel ruimte voor licht en natuur in plaats van massieve grijze woontorens. Autovrije speelruimte voor kinderen en zelfs een stadstuin waar je als bewoner je eigen gewassen kunt verbouwen. Lokaler word je maaltijd niet.

Fotograaf: Hans van Gorp
Begin jaren zeventig ben ik begonnen met fotograferen, voornamelijk in zwart-wit. Snel daarna ontdekte ik de diafotografie. Hierdoor kon je toen je opnames terugzien op groot formaat.
Mijn interesse in onderwerpen bij fotografie is erg divers: natuur, landschap, macro, architectuur (in mindere mate) en mensen. Speciale onderwerpen of thema’s ga ik niet uit de weg. Ik probeer hiervan een zo goed mogelijk beeld neer te zetten. De laatste jaren is het accent meer op mensen komen te liggen, gezien de verre reizen, die ik maak. Hierbij kom je wat meer in aanraking met andere culturen.
Ik heb geen speciale stijl waardoor ik als fotograaf ‘herkenbaar’ ben. Vind dat persoonlijk ook niet zo nodig. Plezier in fotograferen staat voor mij voorop!